Hasta Olduğunuzda Ne Yaparsınız?

Havaların soğuması sonucunda hastalıklar kapımızı çalıyor. Her kış döneminde mutlaka en az bir kere grip ve soğuk algınlığından dolayı sağlık ocaklarına ziyarete gideriz. Sağlığımıza dikkat etmediğimizden dolayı hastalıklar ilerlemeye başlayacaktır. Hasta olduğumuz zaman iyileşmek için yapabileceklerimizi bir yazı şeklinde size aktaracağız. Hastalandığınız zaman yapacaklarımız iyileşmemize yardımcı olacaktır.

İlk olarak hasta hissettiğimizde doktora giderek muayene olmalıyız. Doktor tarafından verilecek olan ilaç hastalığımızı kolay atlatmamızı sağlayacaktır. Bolca dinlenmek önemli olduğundan dolayı vücudumuz artık yorulmaması gereklidir. Sağlıklı beslenerek vücudumuzun tekrar direncini kazanmasını sağlayabiliriz. Meyve tüketimine önem vererek vitaminler sayesinde vücudumuz kendisini geliştirmeli. Portakal, mandalina gibi meyvelerin içersinde C vitamini olup soğuk algınlığına karşı bizi koruyacaktır.

Soğuk havalarda üstümüzü kat kat giyerek üşütmemeliyiz. Banyodan çıktığımız zaman saçlarımızı kurulayarak hastalanmamızın önüne geçebiliriz. Giyim ve bakımımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Bol miktarda su içilmesi vücudumuzun temizlenemsini sağlayarak hastalanmamızın da önüne geçmektedir. Hastalnadığımız zaman yapabileceklerimizin bir kısmı böyledir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir