Hamza Hamzaoğlu Kimdir

Galatasaray ile yollarını ayıran Prandelli yerine gelen Hamza Hamzaoğlu olmuştur. Yeni teknik direktör olarak hayatına devam edecek. Bir zamanlar başında olduğu takımlarla üç büyüklere karşı galibiyet alması ve Milli takımda Fatih Terim’in yardımcısı olması ile koltuğuna oturdu. Bugün kesinleşmesi ile birlikte sarı kırmızıları zirvelere taşıyacağı gözüküyor. Hamza Hamzaoğu ile antlaşma yapılması ile birlikte yenilikler beraberinde geldi.

Hamza Hamzaoğlu Kimdir?
15 Ocak 1970 yılında Yunanistan’da dünyaya gelen eski Türk milli futbolcu ve teknik direktördür. Mili takımda yardımcı antrenörlük yapmaktaydı. Kariyerine ilk olarak İzmir’de 1988 yılında başlayarak İzmirspor’dan Galatasaray’a transfer olmuştur. Şampiyonluk döneminde Galatasaray’ın yanında olarak başarıdan başarıya sarı kırmızı renklerle koşmuştur. Galatasaray’dan ayrılması ile daha küçük takımlarda forma giymiştir.

Milli takımdaki kariyeri sayesinde çok sevilen isim olmuştur. 10 kez forma giyerek 4 kez Türkiye U-21, 5 kez Türkiye Olimpik ve 1 kez Türkiye A milli takımında forma giymiştir.

23 Temmuz 2013 tarihinden itibaren Fatih Terim’in yardımcılığını yapmaktaydı. 28 Kasım 2014 tarihinde Galatasaray ile antlaşarak teknik direktörlük görevine getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir