Hamster Nedir? Nasıl Beslenir? Hakkında Bilgi

Hamsterlar Hakkında Bilgi, Hamster Ne Yer

Sevimli canlılardan olan hamsterler evde bir çok kişi tarafından evcil hayvan olarak besleniliyor. Sevilen hamsterler fare familyasından gelmektedir. Kemirgen olup küçüklüğü ve tüylü olması herkes tarafından çok seviliyor. Besleyecek olanlar mutlaka bir kafese sahip olarak onları orada tutmalıdır. Boylarının küçük olmasından dolayı bir yerlere saklanması onları bulmanızı zorlaştırabilir pencereden dahi çıkarı çıkabilirler. Evcil olup zararsız oldukları gibi iyi bir dost olabilirler. Oyun oynamayı daha çok koşmayı severler.

Yaşadıkları yerler genellikle Avrupa ve Asya kıtalarında olup tarım alanlarında daha çok görülür. Toprak ve geniş alanlarda yaşamlarına devam ediyorlar. Yuvalarına baktığımız zaman yazın aldıkları besinleri saklayıp kışa hazırlık yaparlar. Sevdiği yiyecekler sebze, meyve olduğundan dolayı tarım yapılan yerlerde daha çok görülürler.

Özelliklerine baktığımız zaman 15-20cm boylarında olup 200 gram ağırlığa ulaşırlar. Toplam ön ve arka ayakları ile birlikte 4 tane olmaktadır. Kuyruklarının uzunluğu 1cm olup parlak ve yuvarlak bir haldedir. Ağaçlara tırmanmak için uzmanlaşmışlardır.

hamster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir