Günlük Örnekleri 2 Tane

Günlük tutmak hayatımızda yaşadığımız önemli olayları yorumlayarak kaleme almaktır. Bizim için değer taşıyan anları kaleme alarak gelecekte geçmişe dönmemize imkan sağlar.

Ahmet Şafak

16 Kasım 2017

Çok yalnızım. İlgisiz kaldım her şeye. İşlerimi yarım bırakarak sokakta geziniyorum. Doğaya uygun yapmacık olmadan hareket ediyorum. Doğaya olan sevgim beni bu şehir hayatından alıp götürüyor. Buraları terk edip doğaya varmak istiyorum.

5 Aralık 2017
Bugün doğa ile olan hayalimi gerçekleştirdim. Kışın doğanın temiz kokusunu içime çektiğimde yaşadığımı hissettim. Sanırım ben buralara aitim. Şehir hayatın hiç bana göre olmadığını anlamak zor olmadı. Doğa ile iç içe olmadığımda boğuluyor gibi hissediyorum.

İsmail Kaya

12 Kasım 2017

Soğuk bir havada yaşamak zor geldiğini ilk defa anladım. Sevdiğim insanın hastalanması köyde yaşamanın bana göre olmadığını anladım. Çaresizlik elimi kolumu bağladı. Dertlerimi unutup sadece sevdiğim insanı düşünür oldum. Hastalandığında burada olmayacağını anladım. Rahat bir yerde yaşayarak doktorlara yakın olmalıydı. Gel git olayları beni yorgunluktan öldürüyor. Onca yolda gidip gelmek adeta öldürüyor.

25 Aralık 2017
Şehir hayatımızı baştan sona değiştirdi. Eskisinden daha rahat bir hayata kavuştuk. Sevdiğim hastalandığında artık doktor bir adımlık yerde. Tedavisini sağlıklı biçimde yaptırabiliyor. Doktorlar ayağımızın altında olması ona da iyi geliyor. Haftalar öncesinde aldığım kararın ne kadar doğru olduğunu anlar oldum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir