Gün Doğmadan Neler Doğar Kompozisyon

Hayatımız boyunca aksilikler ve sorunlar peşimizi bırakmayacaktır. Karşılaşacağımız sorunlara karşı daima sabırlı olmalıyız. Kötü haberler gelmiş olsa dahi bunları sabırla aşmalıyız. Sorunlar bir yere kadar devam eder, insanlar umutsuzluğa kapılarak çaresiz olduklarını düşünmemeleri gerekir. İçinde olduğumuz olumsuz duruma karşısında soğuk kanlılığımızı daima korumalıyız.

Bugün yaşadığımız sıkıntıların yarın geçmeyeceği anlamına gelmez. Hiç beklemediğimiz anda bize uzanacak el bütün sıkıntılarımızdan kurtulmamızı sağlayabilir. Umudumuzu asla kaybetmemeliyiz, bunu bilerek hareket ederek Allah’tan ümit kesilmeyeceğini daima bilmeliyiz. En zorda ve darda olduğum anda gelecek tek bir haber dahi bizim hayatımızı kolaylaştırır. Hayatımız boyunca elbet sıkıntılar yaşayacağız, bazen bunları aşamayacağımızı düşünürken aradan geçen birkaç gün sonra bizi refaha ulaştıracak haberde gelebilir.

Atalarımız sıkıntılı durumlarda dahi insanların ümitlerini yitirmemesi için “gün doğmadan neler doğar” sözünü söylemiştir. Bugünkü sıkıntılar varsa yarın gelecek haber sorunlarımızı aşmamıza yardımcı olabilir. Asla umutsuzluğa kapılmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.