Zararlı Maddeler ve Sağlığımız ile İlgili Kompozisyon

Zararlı maddelerin varlığı hayatımıza ve geleceğimize etkiler. Güzel bir yaşamın sırrı sağlıktan geçerken, günümüzde hızla yayılan zararlı maddeler insanları etkisi altına alıyor. İnsanlar sağlık sorunlarından dolayı kendilerini mutsuz hissederek yolunda gitmeyen bir şeyler olduğun düşünür. Beden ve ruh sağlığımız her şeyden önemli olduğu gibi gerisi daha sonradan kazanılacak değerlerdir. Zararlı alışkanlıklardan uzak duracağımız gibi etkilenmememiz gerekir.

Bedenen ve ruhen bizi etkisi altına alana çeşitli zararlı maddeler hayatımıza olumsuzluklar katar. En başta kullandığımız maddeler bize zarar vermez ama ilerleyen yıllar içerisinde bizi etkisi altına alarak hastalıktan kurtulmamızı engeller. Acı ve rahatsız edici zararlardan dolayı organlarımız zarar görür. Zamanla işlevlerini yitirmesi ölümü dahi acı yapar. Bedenen hasta etmesi gibi insanlar psikolojik olarakta olumsuz etkilenirler.

Zararlı maddelerin kullanımı bize ve geleceğimize zarar verdiğini asla unutmamalıyız. Kendimizi korursak eğer her bakımdan kendimizi çok daha iyi hissederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir