Gelecekte Görmek İstediğim Türkiye İle İlgili Yazı

Gelecekte görmek istediğiniz Türkiye’nin nasıl olmasını isterken güzellikleri ve hayattan herkesin eşit miktarda faydalandığını görmek en başlıca isteğimiz olacaktır. Gelecekteki Türkiye için içinizden geçenleri ve isteklerinizi yazarak bir parçası olabilirsiniz. Ödevlerinizde yer vereceğiniz konulardan birisi gelecekte görmek istenilenler olacaktır. Bizde geleceğimizin Türkiye’sinin nasıl olmasını isteyeceğimizi yazacağız.

Geleceğin Türkiye’si
Sanayi bakımından gelişmeler sağlanmış olması ama yerleşim birimlerinden uzak, aynı zamanda ormanlara zarar vermesin. Kendi ihtiyaçlarımızı kendimiz karşılayarak yurtdışına bağlı olmaktan kurtulmalıyız. Bağımlı olduğumuz ülkelerden kurtularak özgürlüğümüzü ilan etmeliyiz. İnsanların gelir düzeyi refah yaşayabilecek oranda olmalıdır. Zengin daha zengin olması yerine herkes eşit miktarda zengin olması kalkınmamızı sağlayacaktır.

Ülke topraklarımızda ırk, dil, din, cinsiyet ayırt etmeksizin herkes eşit sayılması. Kardeş milletlerimiz olan Azerbaycan, KKTC ile güçlerimizi birleştirerek güçlenmemizdir. Ticari olarak gelişmemiz bizim kalkınmamıza olanak sağlayacaktır. Eğitim sistemi bakımından geliştiği gibi ekonomik ve manevi yönden sıkıntılardan kurtulmalıyız. Türk tarihinin binlerce yıllık geçmişinden günümüze taşınan değerler korunmuş olmalıdır.

Eğitim alanında önemli çalışmalar yaparak geleceğimizde başarılı öğrenciler yetiştirilmelidir. Öğrenciler maddi sıkıntılardan dolayı eğitimini alamazlar. Bunlar karşılanmalı ve ihtiyaçları giderilmesi gerekir. Eşit ve adil bir Türkiye istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir