Elektriğin Hayatımızdaki Önemi

Elektrik hayatımızda önem taşımaktadır. Kullandığımız bütün elektronik aletlerin çalışması için gerekli olan enerjiyi sağlayan elektrik olmuştur. Geçtiğimiz zamanlarda Türkiye genelinde elektriğin kesilmesi hayatı adeta felç etmişti. Trafik lambalarından tutun borsada işlem görmediği gibi sanayi alanında üretim olmaması yüzlerce milyon dolarlık zarara uğramamıza sebep olmuştu. Önemli kayıp olduğundan dolayı bir ülkenin gelişmesinde elektrik önemli rol üstlenmektedir.

Elektrik olmadan kendimizi taş devrinde gibi hissederiz. Hayat adeta durma noktasına gelerek üretim alanından tutun dağıtıma kadar etkilenmiş oluruz. Yaşadığımız yüzyıl içinde elektrik hayati önem taşıdığı gibi hayatımızın parçası olduğunu göstermektedir. Enerji sektöründe elektrik üretimi sağlanması için inanılmaz derecede yatırımlar sağlanmaktadır. Hayatımızın parçası olarak görülen elektrik hepimizin muhtaç olduğunu göstergesi olmaktadır.

Elektrik bugün olmasaydı dünya onlarca yıl geriye giderdi. Gelişmeler sağlanmadığı gibi teknolojik olarak üretimler biterdi. Gaz lambaları ile yaşamak zorunda kaldığımız gibi bir çok meslek grubu doğrudan etkilenerek işsiz kalırdı. Bugün enerjimize sahip çıkmalı, yeni kurulacak olan enerji santrallerini destekleyerek geleceğimizi garanti altına almalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir