Doktor Olduğunuzu Düşününüz Zayıf Sarı Benizli Bir Çocuğa Mektup Yazınız

Doktor olarak yazacağımız mektupta empati kurarak ona karşı yardımlarımızı ve iyi dileklerimizi hazırlayacağınız. Zayıf sarı benizli hasta çocuğa yazılabilecek güzel bir mektup sayesinde onun yaşadıklarını hissedeceğiz.

Sevgili Çocuğum
Seninle tanıştığım zaman içinden bir parçanın koptuğunu hissettim. Meğersem sana ait bir parça içimde yaşıyormuş. Aramızda bir bağ olduğu, birbirimize ihtiyacımız olduğunu anladım. Seni böyle soluk görmeye dayanamıyorum, verdiğim ilaçlar dilerim ki etkisini gösteriyordu. Elbet bir gün iyileşeceksin, senin o gözlerinde gördüğüm sevinç benim sevincim olacaktır. Kullandığın ilaçlara asla küsme onlar sana kısa süreli olsa da sağlık vaat ediyor. İyileşmen için elimden geleni yapacağımı bilmeni isterim. Gecemi gündüzüme katıp hastalığın için tedavi yöntemlerini araştırdığımı bilmelisin.

Sende arkadaşların ile koşup eğlenebilirsiniz. Ailenden izin alarak yapman önemlidir. Beslenmede oldukça dikkat etmeni isterim. Düzenli olarak uyku ve beslenme sayesinde vücudun kendisini toparlayarak iyileşme belirtisi gösterecektir. Seni iyileşmiş olarak görmek istiyorum, kendine iyi bakmalısın bunu da biliyorsun değil mi?

Doktorundan küçücüğüne.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir