E-Okul Ne Zaman Kapanacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından MEBBİS projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenlerin notlarını tutabileceği internet ağıdır. Öğrenciler e-okul sistemi üzerinden notlarını öğrenebilir ve takip edebilirler. Devletin getirdiği yeni sistemde öğrencilerin notları kayıt altına alınmış olacaktır. Öğrenci ve veliler sisteme giriş yaparak ulaşabilirler. Girişten sonra açılacak ekranda ders notlarını, devamsızlığını ve özel bölümler sayesinde öğrenci hakkında tüm detaylara ulaşılabilir.

Sevgili öğrenciler, e-okul milli eğitim bakanlığının çalışmaları doğrultusunda hazırlanmış sistemdir. Okuldaki öğrencilerin durumunun net bir şekilde paylaşılması için kurulmuştur. Öğretmenler tarafından girilen notlar burada öğrenci ve velilere ulaştırılır. E-okul sistemine son not girme zamanı okulların kapanmasına 1 hafta kala olmakta. 1 hafta öncesinde girişler kapatılarak öğrencilerin karnelerinin basımına başlanır. Notlarınızın son giriş tarihi karnelerin dağıtılmasında 1 hafta önce kaldığında yapılmakta. E-okul genel olarak tüm ülkede aynı anda kapatılarak girişler engellenir. Böyle zamanlarda öğretmenler 1-2 hafta öncesinden tüm notları girmeye başlarlar.

Son hafta okula gitmediğiniz takdirde yoklama alınarak kayda geçilmez. Çünkü ders işlenmez karneler basılmaya devam edilir. Devamsızlık herhangi bir şekilde karnenize işlenmez ve gözükmezler. Sevgili öğrenciler son hafta okula gitmediğinizde herhangi bir şekilde sorun yaşamazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir