Donma Belirtileri Nedir

İnsanlarda Donma Belirtisi, Donma Belirtileri Nelerdir Kısaca

Kış ayları ve soğuk bölgelerde insanlarda hissedilecek şeylerdendir. Havadaki nem oranına göre bu değişiklik gösterir. Buzulların olduğu bir yerde ne kadar kalın giyinilse dahi soğuk bizi etkiler. Önemli olan kalın ve kat kat giyildiği zaman soğuğun etkisi daha az olur. Donma insanlar için en kötü ölümlerden birisidir.

Vücudumuzda üşüme meydana gelir. Zaman ilerledikçe titremeye başlarız. Uyuşma kendisini gösterir. Zamanla derimizde morarmalar ve şişmeler meydana gelir. Burnumuz kulaklarımız kızarır hassas organlarımızda kanama belirtileri olur. Vücut kendisini korumak için uyuma isteği yaratır. Vücut ısımız düştüğünden dolayı daha yavaş hareket ederiz eklemlerimiz sızlamaya başlar. Dikkat edilmesi gereken ise donma riski altında olan kişinin uykuya dalması önlenmeli bir daha uyanamayabilir.

Soğuk bölgeden sıcak yere giderken vücudumuz ani sıcak değişimi ile ağrılar gösterebilir. Vücudumuzu nazik ve yavaş bir şekilde masaj yaparak ısıtmalıyız. Sert yapılan hareketler bize zarar olarak geri döner. Derimiz sertleştiğinden dolayı masaj sırasında donma ve soyulmalara sebep olacaktır. Kişinin organları ısınması için sıcak ve şekerli olarak ılık su içiriniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir