Doğal Kaynakları Korumak Amacı İle Almamız Gereken Önlemler

Dünya üzerinde yaşayan bütün canlılar doğal kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Korunması ve gerekli önlemlerin alınması geleceğinde korunmasında etkili olur. Kaynaklarımızın kirlenmesinden korunduğumuz gibi daha aydınlık geleceğe kavuşabiliriz.

Doğa ve insan iç içedir, insan doğanın içinde yaşadığı gibi ihtiyaçlarını doğadan karşılamaktadır. Yaşam döngüsünün oluşmasında doğadan faydalanılır. Bugün yaşamımızda ihtiyacımız olan bütün gereksinimlerimiz bu sayede sağlanmış olur. Toplumumuzun ürettiği atıkları gerek nitelikleri geleceğe taşıyabiliriz. Doğayı yaşadığımız gibi sırtındaki yükleri hafifletmekte en önemli görevimiz olacaktır.

Doğa kaynaklar sınırlı olacağından dolayı idareli kullanılmalıdır. Doğadaki bütün kaynaklar eşit miktarda olmadığından israf edilmemelidir. Yeraltından çıkartılan bir çok maden olduğunu bilmeli ve öyle hareket etmeliyiz.

Üretimlerden ortaya çıkan atıkların azaltılması gerekir. Sahip olduğumuz doğal kaynaklarla karışması sonucunda yapılarını bozmaktadır. Sorunlara kolay çözümler bularak toplum içinde üretimi sınırlandırmalıyız.

Kaynaklarımızı doğru şekilde yöneterek hareket etmeliyiz. Üretken ve etkin şekilde hareket etmek verim sağladığı gibi geleceğimizin daha aydınlık yaşanmasını sağlar. Doğayı değiştirirken mutlaka dikkatli olunmalı ve korunması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir