Doğal Çevrenin Korunması Niçin Önemlidir

Doğal çevre doğanın kendi düzeninde olduğu alanlardır. Canlılar için ideal yaşam alanları olarak her canlının devam ettirebileceği çevrelere denir. Doğal çevrede insanlar, hayvanlar ve bitkiler yaşamlarını sürdürür.

Doğal çevremiz olmasaydı bugün nefes alıp vermekte zorlanırdık. Yaşamımızı sürdürmekte zorluk çekerdik. Tüm ihtiyacımızı karşılamak için doğal çevreden korunur ve faydalanırız. Devamlılığı için gerekli olan ihtiyaçlarımızı karşılamamız gereklidir. Biz doğayı korumazsak eğer yok olması kaçınılmaz olur. Hızla azalarak artık insanların ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelir. Canlıların yaşamının devamlılığı için doğal çevreyi bilmeli öyle hareket ederek karar vermemiz gerektiği olur.

Çevre sorunlarını görmezlikten gelmek hatalı davranışlardan olur. Çevremizde olanlara kulak vermeli, olayların çözümünde gerekli olan çalışmaları gerçekleştirmeliyiz. Çevremizde gereken özeni doğaya karşı göstermeliyiz. Doğa bizim için değerli olduğunu unutmayarak korumalı sahip çıkmalıyız. Yaşamak ve yaşatmak için çevremizi bozmadan, ağaçları bitkilere zarar vermeyerek hayvanları kaçırmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir