Dini Bayramların Toplumumuzdaki Önemi Nedir

Ülkemizin büyük bir kısmı Müslüman olması, dinlerine bağlılıkları ile dini bayramlarda resmi bayramlar kadar ihtişamlı ve güzel kutlanıyor. Dini bayramlar tatil kabul edilerek toplum içerisinde sevinç ve neşe ile kutlanır. Bayramlarda tatlı bir telaş ve neşenin olması insanlar arasında dostluk ve heyecanın artması sağlanır. Manevi huzur tüm sokakları sararak insanlar güzellik ve heyecan ile karşılamaktadır.

Şeker bayramı yılda bir defa olsa dahi kutlamalar coşku ve güzellikle olmaktadır. Bayram vaktinde yardımlaşma ve dayanışma insanları yükseltmektedir. Kurban bayramı vaktinde kesilen kurbanlar ile evlere et girer. Yardımlaşma üst noktalara gelerek herkesin karnı doymaktadır. Fakirlere uzatılan eller onlarında bayram vaktinde mutlu olmasını sağlıyor. Zengin ve fakirin olmadığı insanlığın olduğu özel günlerdendir. Muhtaç sahibi olanlarında gülümsediği tüm dünyaya güzellik ve hoşgörünün yayıldığı zamanlardır.

Dini bayramlar insanların dostluklar kurdukları, eski dostluklarını pekiştirdiği özel günlerdendir. Ülkemizde yapılan kutlamalar insanların neşelerini ve mutluluğunu sağlar. Büyükler görülmeye giderek insanlar mutlu edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir