Dil ve İletişim İlişkisi Nedir

Dil ve iletişim birbirlerini tamamlayan kavramlardır. Dil’imizi kullanarak insanlarla iletişim içinde olarak duygu ve düşüncelerimizi aktarmamızı sağlar. Doğru ve düzgün bir şekilde kullanılması etkili bir iletişim sağlanmasını etkiler. Çevremizdeki bir çok insanın duygu ve düşüncelerini anlamak adına dil yardımı sayesinde iletişim içinde oluruz. İnsanları anlamak istediğimizde iletişim kurulmalıdır.

Geçmişten günümüze kadar insanlar birbirleri ile iletişime geçmek için beden dillerini ve mağaralara çeşitli resimler çizerek anlatmışlardır. Dillerini geliştirmeleri sonucunda ifade etmek için iletişime geçerek kolaylaştırmışlardır. İnsanların sahip olduğu dili doğru ve düzgün şekilde anlatılması onları kazanmaktan geçmektedir.

İnsanlar sosyal varlık olması, ihtiyaçlarını karşılamak ve beden dillerini kullanmak adına önemli kılınmıştır. Dil olmasaydı sağlıklı şekilde iletişim kurulmazdı, istediğimiz şekilde düşüncelerimizi ifade edemezdik. İnsanlar gibi diğer canlılarda çeşitli sesler sayesinde iletişime geçerek anlaşmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir