Dengeli ve Düzenli Beslenmenin Sağlığımız Açısından Önemi

Günümüzde gelişen teknolojiden dolayı insanlar işlerini internet üzerinden yaptığından dolayı hareketsiz kaldıklarından sağlık sorunları yaşamaktadır. Bununla birlikte gelişen fast food (hazır yiyecek) insanların vücuduna zararlı maddelerin almalarına sebep olup sağlıklarını kaybetmelerine nedendir. Fazla kilolardan dolayı başımıza onlarca hastalık gelebilir.

Yaşanan sorunlara karşı önlem almak için dengeli ve düzenli beslenmek gerekmektedir. Vücut sağlığının sağlanması için dengeli ve düzenli beslenmek gereklidir. Hastalıklara karşı vücudumuzun bağışıklık sisteminin sağlanması için her minerale, vitamine ihtiyacı olur.

Düzenli beslenmek içinde kahvaltı yapacağımız zaman hepsinden belirli miktarlarda tüketmeliyiz. Sevmediğimiz süt ürünleri dahi olsa onların tüketilmesi gerekli olur. Yeme saatlerimizi belirli zaman aralığında yaptığımız takdirde vücudumuz kendisini toparlayacaktır.

Et, tavuk, balık, yumurta, kuru fasulye, nohut, mercimek, fındık, fıstık gibi ürünlerin tüketimi günlük iki porsiyon olmaktadır. Beslenirken protein oldukça önemli kaynaklardan olmaktadır. Sağlıklı yaşam için gerekli görülür. Hücrelerin yenilenmesi ve dokuların kendisini onarmasında lazımdır. Sinir ve sindirim sisteminin çalışmasında etki gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir