Çiftçiler Bizler İçin Neler Yetiştirir

Çiftçiler bizim için tarımcılık yaparak sebze ve meyve yetiştiriciliği yaparlar. Beslenmemiz için ihtiyacımız olan gıdaların hammaddeleri çiftçilerin elinden çıkmakta. Topraklara ekerek biçtikleri yiyecekler dönüşümlü olarak sofralarımıza kadar gelmekte. Gıda ihtiyacının tümü çiftçilerimizin elde ettiği mahsullerden elde edilmekte. Beslenme ihtiyacımızı karşılamak için mevsimine göre yetiştiricilikler yapılarak soframıza ulaşmakta. Üretimin ilk basamadığı çiftçiler sayesinde olmaktadır.

Üretimin fazla olması yurtdışına satış yapmamıza olanak sağlar. Enerji, gıda, üretim alanında kendi kendine yetebilen ülkeler hızla gelişmeler sağlar. Toplumların ihtiyacını karşılayarak endüstriyel gelişme gösterir.

Çevremizde gördüğümüz her türlü tarım ürününü ilk ortaya çıkışı tarlalardır. Üretilir paketlenerek çeşitli türlerde sofralarımıza kadar ulaşır. Konservelerdeki ürünler tarımsal ürünlerin çeşitli işlemlerden sonra bize ulaşmasıdır. Tarım ürünü uzun süreli dayanmadığından dolayı paketlenerek raf ömrü uzatılabilir. Sağlık için taze taze sofralara gelen ürünler tüketilerek gıda ihtiyacının karşılanması gerekmektedir. Yediğimiz içtiğimiz yiyecekler besin açısından önemli olmaktadır.

Örneğin: domates, patlican, salatalık, mandalina, ıspanak, pırasa, bamya, taze fasulye, karpuz, kavun, şeftali, muz, erik ve daha bir çok ürün tarlalarda yetişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir