Çevreyi Koruyan Kurumlar Nelerdir

Ülkemizde çevre temizliği ve korunmasını benimsemiş olan kurumlar vardır. Bu kurumlar çevre dostu olarak faaliyetlerini sürdürür. Çevre kirliliğine karşı mücadele veren kurumlar gönüllülük esası ile çalışmalarına devam ederler. Bu kurumlar herkese açıktır, üye olarak faaliyetlerine katılabilirsiniz.

Türkiye Çevre Koruma Ve Yeşillendirme Kurumu (TÜRÇEK)
Kar amacı olmayan çevre kuruluşudur. Hava, kara ve su kirliliğine karşı mücadele vermektedir. Doğanın doğallığının ve yaşama ortamlarının korunması için faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’deki doğa ve çevre alanında çalışmalarını devam ettirmektedir. Doğa ile uyumlu halde çalışmalarını yaparak küçük alanları doğaya kazandırmaktadır.

Greenpeace (Yeşil Barış)
Dünya çapında faaliyet gösteren çevreci kuruluştur. Dünyanın dört bir yanında destekçisi olan Greenspeace çevre için faaliyetlerini göstermektedir. Çevre sorunlarına karşı protestolarla tepki vermektedir. Ülkemizde de aktif halde çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye Çevre Vakfı (TÇV)
Temiz ve sağlıklı çevre için faaliyetlerine devam etmektedir. 1978 yılından itibaren çevre konularına önem vermiştir. Kurulduğu günden itibaren araştırmalar yaparak kamuoyu ile paylaşmıştır. Çevresel faaliyetler yürüterek çevrenin korunması için mücadele etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir