Çevre Kirliliğini Engellemek İçin Neler Yapmalıyız Kompozisyon

Çevre kirliliği insan hayatını tehdit eden unsurların başında gelmektedir. Önemli sorunlara sebep olduğu gibi doğanın dengesini bozarak insan yaşamını ileriye yönelik tehdit oluşturur. Çevre temizliğinin korunmuş olması canlı neslinin de devamlılığını sağlayacaktır.

Çevre kirliliğine karşı en başta bilinçlenerek mücadele edebiliriz. Kirliliğin kaynağı insan olduğundan kendimiz bilinçlenirsek sorunların üstesinden gelebiliriz. Yerlere çöp atılmamalı, çevremizi temiz tutmalı ve zarar vermemeliyiz. Atık maddeler doğaya değil çöp kutusuna atılmalıdır. Örneğin pillerin atılacağı yerlerin doğa olmaması gerektiğidir. Sanayi bölgelerinde fabrikalar sık sık denetlenerek kontrol altında tutulması gerekir. Doğaya atık suların salınması önlenmeli, bacaların filtreleri gibi engeller ortaya koyulması gereklidir. Yakıt olarak doğaya asla zarar verilmemeli ve çevreleri korunması gerektiğidir.

Çevremizdeki yeşil alanlar yaşam alanlarımızdır. Çevremizin kirlenmesi onların elimizden kayıp gitmesine neden olur. Bilinçli biri olarak çevremizde olanlara kulak vererek önüne geçmemiz mümkündür. Çevremizi korumalı ve sahip çıkarak engelleri aşmamız gerekmektedir. Kendi geleceğimize anca kendimiz sahip çıkabiliriz, el ele vererek engelleri birlikte aşabilmemiz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.