Çevre Kirliliği Nasıl Oluşur

Çevre kirliliğinin oluşmasındaki en büyük faktör insanlardır. Tuhaf gelebilir fakat bilinçsiz bir dünyada yaşayan milyarlarca insan her gün milyonlarca ton atık atmaktadır. Çevrelerine karşı duyarsız olan insanlar çevre kirliliğine sebep vermektedir. Dünya milyonlarca yıl boyunca kendi sisteminde devam ederken insanların teknoloji ile tanışarak çağ atlamaları dünyayı kirletmiştir. Evrende yaşanabilir başka gezegen olmamasına rağmen dünya her geçen gün kirlenmeye devam etmiştir.

Çöplerin ve atıkların çevreye atılmasıyla çevre kirliliği oluşur. Bir suçlu aranıyorsa ilk önce ayna da kendimize bakmalıyız. Çevreyi kirleten biz insanlarız. Duyarsız, çevresine saygısı olmayan insanlardır.

Üretim çılgınlığı başlı başına çevre kirliliğini getirmiştir. Dünya nüfusunun artması talebinde artmasına yol açmıştır. İnsanlar kullandığı her şeyi çevrelerine atarak kirliliğe sebebiyet vermişlerdir. Sanayi, fabrika atıkları belirli bir alanda muhafaza edilmeyerek derelere ve akarsulara karıştırılmaktadır. Atıkların muhafaza edilmesi maliyeti arttıracağından dolayı kolaya kaçan iş adamlarından dolayı dünyamız kirlenmektedir. Sorumluluk sahibi olmayan insanların toplu taşıma yerine özel araçlarını kullanmalarından dolayıdır. Çevre kirliliği her geçen gün artış göstermesinin başlıca sebepleridir.

Devletlerin uygulamaları yetersiz kaldığı yerde çevre kirliliği oluşur. Yasalar doğru şekilde uygulanmadığında daha kirli bir çevre ile karşılaşırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir