Bilgisayar Nedir

Bilgisayar son yüzyılların en büyük teknolojik aleti olmuştur. Geliştirilmesinde aritmetiksel ve mantıksal işlemlerle bir sistem oluşturulmuştur. Programlama yeteneği sayesinde elektronik olarak geliştirilmiş alettir. Sorunların çözümü ve bilgilerin belirli bir noktada depolanarak saklanmasını sağlayan alete denir.

Bilgisayar hızlı ve gelişmiştir. Bir çok sorunun çözülmesinde bilgisayarın etkisi kullanılır. İnsanlar tarafından onlarca yıl içinde yapılacak sorunların çözümünü sadece birkaç dakika içinde tamamlamaktadır. İnsanlar ilk defa kendilerinden çok daha akıllı bir makinenin geliştirilmesinde katkıda bulunmuştur.

Günümüzde kullanım alanı oldukça gelişmiştir. Her evde bir tane bilgisayar bulunduğu gibi çeşitli iş alanları, eğitim öğretim verilen yerler, alt yapı ve bütün sistemler neredeyse bilgisayar bağlantılı şekilde çalışmaktadır. Makinelerin gelişmesinde etkili olup tek kontrol merkezi konumuna getirilmiştir. Bilgisayarların önem kazanmasını sağlayan etkenlerden biriside geliştirilen internet ağı olmuştur. Milyarlarca insanın birbirleri ile hızlı şekilde iletişim kurmasını sağlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir