Benjamin Franklin Hizmetleri Nelerdir

Benjamin Franklin Hizmetleri Kısaca, Benjamin Franklin İnsanlığa Hizmetleri Nelerdir tarihte unutulmaz birisi olup yaptıkları ile birlikte halen günümüzde aktif olarak fayda sağlamaktadır.

Bilim adamı aynı zamanda mucit, siyasetçi, diplomat ve icatları ile adını altın harflerle tarihe yazdırmış kişilerden birisidir. Benjamin Franklin 17 Ocak 1706 yılında dünyaya gelip 84 yıllık bir hayatı olmuştur. Ölümü ise 17 Nisan 1790 yılında sonlandı.

Okul hayatına devam edemedi küçük yaşlarda kendisini geliştirmiştir. Gazete yazarlığı yapmaya başlar elektrik devrelerine büyük ilgi duyması onu çalışmalar yapmaya yöneltmiştir. Büyük insan olacağı o zamanlar yazdığı yazılar ile görülebiliyordu.

Benjamin Franklin Hizmetleri
Büyük mucitlerden olduğunu yaptığı hizmetler ile gösterdi. Paratoner, çift odaklı gözlük, yaz saati, kilometre sayacı, soba gibi icatlarda bulunarak insanlığın gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur.

İcatlarından en çok dikkati çeken yaz saati uygulaması ile birlikte yıldırımsavar olmuştur. Saatlerin yaz ve kış mevsimine göre ileri geri alınması büyük katkı sağlamıştır. Güneş ışığından faydalanarak gelişime olumlu yönde etki yarattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir