Belediyelerin Görevlerini Yerine Getirmesi Bizler İçin Neden Önemlidir

Belediyeler şehirlerde yaşayan vatandaşların sorunlarını halletmek ve hizmet vermek için çalışır. Ülkemiz kendi sınırları içerisinde illere ve ilçelere hizmet eden belediyeler bulunur. Belediye başkanları yerel seçimlerde halkın özgür iradesi ile seçilirler. Belediyelerin görev ve yetkileri dahilinde halka hizmet verirler.

Belediyeler kendilerine verilen görevleri yerine getirdiği takdirde daha iyi şartlarda yaşarız. Ulaşım, sağlık, sosyal, çevre konularında mücadele edilir. İl ve ilçelerde olası durumlarda belediyeler hizmet götürür. Yardım faaliyetlerine destek vererek sorumlu oldukları alanda sosyal refahı arttırırlar. Çevremizin temiz olmasında iyi hizmet almamız doğrudan belediyeler ile ilgilidir. Hizmetleri dahilinde belediyeler her konuda bize yardımcı olup yol göstermektedir.

Belediyeler kamu kurumu olarak hizmetlerini verirler. Halka hizmet etmesi için seçilen kişiler görev ve yetkilerini hizmet için kullanmalıdır. Halkın durumunu göz önünde bulundurarak sosyal refahı arttırmak için çalışmalar yaratmalı. Belediyeler sosyal faaliyetler yaparak halkı bir araya getirip kaynaştırmalıdır. Belediye hizmetleri halkın durumu için çok önemli yere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.