Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız

Bağışıklık sistemi vücudumuzun koruma sistemidir. Dışarıdan gelebilecek mikrop ve bakterilere karşı vücudumuz tespit ederek onların yayılmasını önleyip koruma sağlar. Anlayacağınız vücudumuzun kendi koruma mekanizması olarak polis ve doktorlara benzetilebilir. Virüsleri ve zararlı olabilecek her türlü bakteriyi yok ederek korunur.

Vücudumuzun sapa sağlam ayakta durmasını sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için düzenli ve dengeli beslenmek gerekir. Yediğimiz yiyeceklere içtiğimiz içeceklere dikkat etmeliyiz. Sağlıklı yemeklerden yemek insana sağlık getirir. Fast food denilen hazır yiyecekler bağışıklık sistemini zayıflatarak hastalanmamıza neden olur. Sağlık için meyve tüketimi de önemlidir. Belli başlı meyvelerin tüketimi insanlara sağlık getireceğini bilebiliriz. Portakal, limon, elma, mandalina gibi meyveler bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir.

Bağışıklık sistemini güçlendiren diğer vitaminler ise A, E, C ve B vitamini olmaktadır. Demir, çinko gibi mineralleri vücudumuza almak güçlü tutan ve kansızlığı önleyen besinlerden olmaktadır. Düzenli ve dengeli beslenmek vücudumuzn ihtiyacı olan bütün minerallerin karşılanmasında yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir