Babalar Günü Niçin Önemlidir

Gözlerimiz açmamızla kocaman elleriyle ellerimizi saran, hayatın her alanında bize yol gösteren babalarımız olmuştur. Dünya üzerinde babalarımız bizim için çok önemli yere sahiptir. Bir çocuğun geleceği, dini, yaşamı, ahlakı hepsi babalarından gelmektedir. Hayatı boyunca babasını örnek alan bir çocuğun geleceği belli olur. Babalarımızın önemini her daim hatırlamalıyız sadece babamızı hatırlamak için babalar gününü beklememeliyiz. Babalar günü kutlamaları yüreklerimizdeki sevgiyi göstermenin bir diğer yoludur.

Babalarımız her ne kadar sert olsa da çocukları için canlarını verirler. Çocuklarına disipline sokmak isteyerek daha güzel bir yaşam için mücadele ederler. Bazı çocuklar babalarından korkmasına rağmen onları canı gibi seven babaları vardır. Korkunç biri olduğu anlamına gelmez, çocuklarının iyiliğini düşünen babalar bazen kızarlar ama doğru yolu da gösterirler. Babalarımızı asla üzmemeli sahip çıkmalı hayatın her alanında hatırlamalıyız. Bir gün hayatımızda olmayacaklarını asla unutmayalım.

Babalar günü her yıl Haziran ayının ikinci haftası Pazar günü kutlanır. Babalarımızı her zaman hatırlamalı, sahip çıkmalı onları asla üzmemeliyiz. Ne olursa olsun sevgimizi gösterelim, onlarla zaman geçirmek bizim için en büyük mutluluk kaynağı olacağı gerçektir. Bir babanın gözünden akan yaş kadar kötü bir şey yoktur. Bizim için istediklerini asla kötü düşünmeyelim onlar bizi canımızdan çok severler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir