Atatürk’e Teşekkür Mektubu

Sevgili Atam,

Gözlerim görmeye, kulaklarım duymaya, aklım erdiğinden itibaren seninle büyüdüm. Nereye baksam sana sevgi dolu gözlerle bakan insanları gördüm. Seninle birlikte büyüdüm Atam. Seni her gördüğümde ne kadar büyük kahraman olduğunu tüm kalbimle hissettim. Seninle birlikte milli mücadele dönemine katılarak ülkemizi yeniden kurmak isterdim.

Vatan topraklarımızdan öyle büyük bir lider çıktı ki, dünyaya nam salmıştır. Kendi yaşamını hiçe sayarak özgür, bağımsız bir ulus için mücadele etmiştir. Atam, seni çocuklarıma anlatmaktan büyük gurur duyacağım. Senin Türk milleti için yaptıkların ebediyen unutulmayacak. Senin adını andığım anda tüylerim diken diken oluyor. İçim gururla, sevgiyle, ilhamla, azimle doluyor Atam.

Atam, Türk milleti için yaptıklarından dolayı sana sonsuz minnet ve teşekkürlerimi sunmak isterim. Seninle birlikte Türk ulusu küllerinden tekrar doğdu. Kararlılığın ile bizi aydınlığa ulaştırdın. Türk milleti sana sonsuz saygı ve sevgi beslemektedir.

Yattığın yerde rahat uyu Atam, senin izinden giden Türk gençleri Cumhuriyeti ilelebet koruyacak ve sahip çıkacaktır.

Sevgili Atam,

Cesaretin ve kararlılığın ile bir çok zorluklara karşı geldin. Sahip olduğun üstün yetenekler ile sorunları aştın. Ülkemizi düşman işgalinden bizi de köle olmaktan kurtardın. O yüzden sana ne kadar teşekkür etsek azdır. Türk milleti sana sonsuz sevgi ve saygı duymaktadır. Bize miras olarak bıraktığın Cumhuriyete sahip çıkacağız ve koruyacağız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak her zaman kutlanacak ve kutlanmaya devam edecek atam. Sizin gibi iyi kalpli ve vatansever insanlar olduktan sonra ulusumuz muasır medeniyetler seviyesine taşınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir