Askerde Telefon Serbest mi?

Genelkurmay ve Savunma Bakanlığının birlikte yürüttüğü projelerden birisi askerde cep telefonu kullanımı yasallaştırıyor. Bilindiği üzere telefon yasak olması durumunda aileleri ile iletişime geçmekte zorlanıyorlardı. TSK bünyesinde er ve erbaşların telefon kullanması yasak olmaktaydı. Bunun üzerine Genelkurmay tarafından yapılan çalışmaların sonuna gelinmiş durumdadır. Askerde belirli saatler arasında telefon kullanımı serbest olacağına dair söylentilerin doğru olduğunu anlamaktayız.

Ailesi ile iletişim içinde olması için psikolojik sorunların ortadan kalkması için belirli saatler arasında serbest olacaktır. Tasarı son hazırlıkları tamamlanması ile kabul edilmesi durumunda askerlerin telefon kullanmaları tamamen yasal olacaktır. Devamlı kullanamayacakları durumda belirli saatler arasında kullanımları tamamen yasal olacaktır.

Emniyetin olumsuz etkilenmemesi adına da belirli zamanlarda yasal kılınarak sorunların ortadan kalkması planlanıyor. Güvenlik açığı oluşmaması için belli saatlerde askerler telefon kullanabilecek ve ailesi ile iletişim kurabilecektir.

Çalışmalar devam ettiğinden dolayı henüz askerde cep telefonu kullanımına izin verilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir