Aile Bireylerinin Üstlendiği Görevler Nelerdir

Baba, Anne ve Çocukların Görevleri

Aile bireyleri toplumu oluşturan öğedir. Bir araya gelmeleri sonucunda toplulukları oluşturup kendi içersinde çeşitli görevlere sahiptir. Toplumun gelişmesinde aile fertlerinin görevleri sayesinde ilerleme görülmüştür. Aile bireylerinin birbirlerine duyduğu sayılar sayesinde önemli yerlere gelmeleri sağlanabilir. Toplum içersinde aile fertlerinin kendi sorumlulukları vardır. Birbirleri üzerinde sorumluluk ve görevler dahilinde işlerini yaparlar.

Babanın Sorumlulukları
Baba aile içersinde en büyük sorumluluğa sahip olan kişidir. Çalışarak evin ihtiyaçlarını giderir. Namus ve ailenin bir ara kalmasının sorumlusu kendisi olduğundan dolayı aile reisi unvanı ile bilinir.

Annenin Sorumlulukları
Anne ev içersinde işlerin yapılması ihtiyaç olması durumunda çalışmakla yükümlüdür. Çocuklarına terbiye öğretecek ve onlara yol gösterecek olan annelerdir. Gerektiğinde üstlendikleri görev çaresinde aile reisi olabilirler.

Çocukların Sorumlulukları
Anne ve babalarına hayırlı olup onların bir dediklerini iki etmemeliler. Ailesi sayesinde onların eğitim ve öğretim karşılandığı gibi onları onurlandırıcı hareketlerde bulunmalılar. Ev içersinde kendilerine verilecek olan görevlerini yerine getirmeleri gerekir. Aile büyükleri yaşlandığı zaman onların bakımları ile ilgilenerek yol gösterip ihtiyaçlarını karşılamaları gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir