Ahiret Gününe Neden İnanırız

İnsanlar ölümden sonraki zamanı düşünür. Yaşamlarından sonra başka bir yere gideceklerine inanarak ikinci yaşamın varlığına inanmışlardır. Buna inanmayanlarda vardır ama dünyanın çoğunluğu için ikinci yaşam vardır. Müslüman dini başta olmak üzere Hıristiyanlar Yahudiler dahi inanıyorlar.

Dünya insanlar için bir tiyatro sahnesine benzer, gösterdiğimiz performans yaptıklarımızı gösterir. Gelecek yaşamda iyilik, kötülük, ibadet, davranışlarımızın karşılığını alacağız. Ölümden sonra insanların hesapları görülmesi için ahiret zamanı vardır. İmamın şartlarından birisi ahirete inanmaktır. Ölümden sonraki yaşam için ahiret gününe inanmak gerekmektedir.

Ahiret gününe Müslümanların en başta inanması gerekmektedir. İnanmamak Allah’a inanmamaktır. İnsanların kalbinin körelmesine sebep olarak gönül kapısı kapanır. Ahiret zamanı insanların hesapları doğrultusunda gelecek yaşamda sahip olacakları yerler belirlenecek. Dinimize uygun şekilde yaşamınıza devam ederseniz eğer o zaman ahirette cennet ile ödüllendirilirsiniz, yaptıklarınız dinimize uymazsa eğer o zaman cehennemde yer verilecektir. Hayat ne kadar uzun olsa dahi göz açıp kapayıncaya kadar her şey gelip geçer. Evrendeki her şey olduğu gibi şüphesiz yaratan ve tek sahibi Allah’tır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir