Aile Bireylerinin Görevleri

Aile bireylerinin yaşamları içerisinde birbirlerine karşı sorumluluk ve görevleri olmaktadır. Annenin, babanın ve çocukların her zaman birbirlerine karşı görevleri vardır. Bunlar dinen olduğu gibi toplumsal kurallar da dahil edilerek görevleri belirlenir. Bizde ailenin bir parçası olarak sorumluluklarımızı bilerek hareket etmeliyiz. Kararlarımız bize yol göstererek yardımcı olacaktır, hayırlı bir birey olarak ailemize sahip çıkarak değer kazanabiliriz.

Anne: Evin ihtiyacını karşılamalı, gerektiğinde tasarruf yaparak geleceklerini korumalıdır. Bilinçli bir tüketici olarak masraf yapmaktan sakınarak ailesine destek çıkmalıdır. Eşine iyi bir eş olduğu gibi çocuklarına şefkatle yaklaşmalıdır. Saygı ve sevgiyi asla kaybetmemeli. Namusuna ve değerlerine sahip çıkması gereklidir.

Baba: Ailenin reisi olduğu gibi ilk başta çalışarak gelir sağlayıp başkasına muhtaç olmasını engellemek. Giderlerini karşılayarak her zaman yardımcısı olmak. Evinin namusunu korumalı, evdeki diğer bireylere sahip çıkmalıdır. Kazandığı parayı carcur ederek harcamaması gerekir.

Çocuğun: Anne ve babasını saymalı, onların emirlerini yerine getirmelidir. Birbirlerine saygı göstererek yardımcı olmalıdır. Bizlere verilen emirleri yerine getirmeliyiz. Sahip olduklarımızı mutlaka bilerek hareket etmeliyiz. Anne ve babamızın yüzünü yere düşürmeden hareket etmemiz gerekir. Büyüdüğümüzde bizim onlara kol kanat germemiz gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir