23 Nisan Kompozisyon

23 Nisan Ulusal egemenlik Çocuk bayramı Türk milleti için bir dönüm noktasıdır. 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk temelleri atılarak Türk gencine armağan edilmiştir. Türk çocuklara armağan edilen Cumhuriyet, geleceğin sahibi olan asıl kişilere verilmiştir.

Her yaştan insan için önem taşımaktadır. Ulusal egemenliğin sağlandığı ve yönetimde Türk milletinin söz hakkı sahibi olduğudur. Meclis kurulmadan önce saltanat ile yönetilen ülkemiz zararlardan korunmuştur. Tek bir egemenlik olup Türk milletinin özgür iradesi tarafından sağlanacak olandır. Mustafa Kemal Atatürk meclis başkanı seçilmesi ile ülkemizi bulunduğu durumdan kurtarmak için çeşitli çalışmalar yapmıştır. Bunun üzerine bağımsızlığını sağlayarak İstanbul’u işgalden kurtarıp ülke için tehdit teşkil edenleri sürgüne göndermiştir.

23 Nisan çocuklara armağan edilmiş önemli bayramlardandır. Geleceği oluşturacak olan milletin sahibi çocuklar için oldukça değerlidir. Önemli alanlarda çalışmalar yaparak dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarla birlikte kutlanmaktadır. Her yıl düzenli olarak 23 Nisan kutlamaları yapılarak Türk milletinin geçmişini unutmaması sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir