15 Temmuz Gibi Tarihi Bir Olayın Unutulmaması Geleceğimize Nasıl Bir Katkı Sağlar

15 Temmuz, Cumhuriyet tarihimizdeki en büyük olaydan biridir. Hain kişiler tarafından vatan bütünlüğü tehlike altına atıldı. Elinde silahlı kişiler tarafından masum halk zarar gördü. Vatanını korumak isteyen Türk milleti, göğsünü siper ederek dur dedi. 15 Temmuz’da Türk milleti canını hiçe sayarak vatana bağlılığını göstermiştir.

Fedakar Türk insanı elinde hiçbir şey olmayarak mücadele etmiştir. Tanklara, silahlı kişilere karşı canlarını hiçe saymışlardır. Bugünü unutmazsak yarınımızda olaylar tekrar yaşanmaz. Türk milletinin vatanına ne kadar bağlı olduğunu hissederiz. Göğsümüz kabarır, Türk vatandaşı olduğumuz için şeref duyarız. Gelecekte devletin kurum ve makamlarını kimse ele geçiremez. Oluşumlara karşı dik durur, kimsenin bir şey yapmasına imkan vermeyiz. Ülkemiz güçlü ve sağlam durur. Olayların unutulmaması ile Türkiye Cumhuriyeti sağlam temeller üzerinde durur. Her türlü engel ve soruna karşı mücadeleci oluruz. Kimse ülkemize zarar vermeye cesaret edemez.

Tarihin tekerrürden ibaret olmadığını gösteririz. Yaşanmışlıklar bir daha yaşanmaz, ülkemizi korur sahip çıkarız. Kimse de bir daha ülkemize ihanet etmeyi dahi aklından geçiremez. Ancak unutur tedbiri elden bırakırsak tarih kendini tekerrür edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir