10 Kasım İle İlgili Kompozisyon

Türk milletinin kurtarıcısı ve büyük önderi olan Mustafa Kemal Atatürk’e karşı saygımızı ve sevgimizi göstermek için vefatında anarak hatırlamaktayız. 10 Kasım 1938 tarihinde dokuza beş geçe Atatürk vefat ederek aramızdan ayrılmıştır. Kahramanımız olarak hayatımız kurtarmıştır. Türk milleti özgürlüğünü kendisine ve yanında savaşan on binlerce isimsiz kahraman borçludur.

Her yıl 10 Kasım milli yas olarak kabul edilir. Bayraklar yarıya indirilerek Atatürk anılır. Mustafa Kemal Atatürk, ülkemiz için çeşitli alanlarda yenilikler yaparak çağdaş medeniyetler seviyesine bir ülke bırakmıştır. Hayatını kaybetmesi ile Türk gençliği onun izinden gideceğine ant içerek elinden geldiğince Türk milletine hizmet etmişlerdir.

Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını gençler kendisi için hedef belirleyerek onun için çalışmalarına devam ettiler. Atatürk yaptığı çalışmalar için geleceğimizi göstermiştir. 10 Kasım günü Türk milleti için önemli günlerden olup gururla andığımız zamandır. Türk milleti Atatürk’ü asla unutmayarak her 10 Kasım’da sevgi ve saygı içinde anarak koruyacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir