Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri

Vatandaşlık hizmetlerinden faydalanmak için nüfus müdürlüklerine giderek işlemlerimizi yaptırabiliriz. Hizmet mevzuatları çerçevesinde işlemler yapılabilir olmaktadır. Kaymakamlık binasının içinde yer alması ile birlikte gerekli diğer işlemlerinde yapılması sağlanabilir.

Son zamanlar çıkan yeni kanunlar ile birlikte milyonlarca kişi nüfus müdürlüklerinde işlemlerini tamamlamak için çaba gösteriyorlar. Sabahın erken saatlerinde açılarak hizmet vermeye devam ediyorlar.

Sabah’tan Öğlene kadar 08.30-12.30
Öğle’den Akşama kadar 13.30-17.30

Belirtilen saatler içersinde nüfus müdürlüklerine giderek hizmet mevzuatı çerçevesinde hizmet alımı gerçekleştirebilirsiniz. Erken saatlerde giderek kuyrukta sıra bekleme derdinden kurtulmanız mümkün olmaktadır. Son zamanlar GSS borcu yüzünden gidip gelir tespiti yaptıracak olanlar için boş olduğunu söyleyebiliriz. Ortalama olarak 15-20 dakika beklemeniz durumunda sıra gelecektir. Yeni kanun tasarımı çıkmadığı sürece herhangi bir şey yoktur.

nüfus cüzdanı

nüfus cüzdanı