Zararlı Güneş Işınlarından Nasıl Korunuruz

Güneşin Zararlarından Nasıl Korunuruz, Zararlı Güneş Işınlarından Korunma Yolları

Güneş ışınları oldukça zararlı olup koruma görevi gören atmosferin delinmesi sonucunda artık yeterince kadar süzülemiyor. Eskiden olduğundan daha fazla güneşin ışınlarından korunmamız gereklidir. Zararlı güneş ışınları vücudumuzda etki etmesi sonucunda cilt sağlığımız zarar görebilirler. Güneş ışınlarından korunmak için yapmamız gerekenler şöyle;

Güneş ışınları dik geldiği zaman öğle arası dışarıya çıkmamalı ve güneşlenmemeliyiz. Gölge alan bularak kendimizi dinlendirmemiz gerekmektedir. Güneş tepede olmasıyla etkisi daha fazla olacağından dolayı cilt hastalıkları ile karşılaşabiliriz. Bunun için üstümüzü kapatan elbiseler giymeye özen gösterip şapka kullanabiliriz.

Gözlük sayesinde gelecek olan zararlı ışınlar yansıma sonucunda gözümüzü etkileyebilir. Güneşten gelen ışınlar gözümüzün görme yeteneğinin zamanla kaybolmasına sebebiyet olabilir. Güneş gözlüğünün kaliteli ve orijinal olması gereklidir. Sahte olanlar güneşten korumadığı gibi gözümüze daha çok zarar vermesine sebep olacaktır.

Tatil ve güneşlenmeyi düşünenler için güneş kremleri olur bunlardan temin etmeliyiz. Güneşin ışınları cildimize geldiği zaman koruma görevi görmesi önemli olur. Güneşin cildimize temas etmeden yansımasını ve korunmasını sağlamış oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir