Zararlı Alışkanlıklardan Niçin Kaçınmalıyız

Zararlı alışkanlıklar başta bize olmak üzere çevremizdekilere de zarar vermektedir. İman eden kişiler ve dinine bağlı olanlar zararlı olan bütün alışkanlıklardan uzak durmalıdır. İnsanlar çevrelerindekini gördüklerinden dolayı zarar görmeleri kaçınılmaz olmaktadır. Kendi üzerlerinde olumsuz etki bırakıp zararlı alışkanlıklar yaşamak istemiyorlarsa daha dikkatli olmalılardır.

Bizde kendimize her zaman dikkat etmeliyiz. Zararlı olan alışkanlıklar beraberinde zarar getirdiği gibi hayatımızı olumsuz şekilde etkilemektedir. Bizde etkilenmemek adına kendimize dikkat etmeliyiz. Zararlı alışkanlıklara bağlandığımız zaman daha çok zarar görmemize neden olur. Biz kendimiz olarak onları ne kadar uzaklaştırırsak o kadar iyi olacağını gösterir. Bunları sağlamak bizim elimizde olduğu gibi kendimizi koruyabiliriz. En çokta kendimizle beraber çevremizdekilere zarar vermemiz kaçınılmaz olmaktadır. Arkadaşlarımıza, dostlarımıza ve ailemize zararlı alışkanlıklardan dolayı zarar, hüzün vermiş oluruz.

Kendimizi koruduğumuz sürece başkalarının da bizlere zarar vermesini önlemiş oluruz. Kendimizi tanımamız geleceğimiz ve hayatımız için oldukça önemlidir. Bizde kendimizi bildiğimiz sürece sağlam adımlarla ilerleriz. Vücudumuza, ruhumuza, bedenimize, inançlarımıza ve sağlığımıza zarar vermeyerke uzaklaşmış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir