Zamanın Önemi ile ilgili Kompozisyon

Bu dünyada her şeyi kontrol edebiliriz ancak sadece zamana hükmedemeyiz. Geçen giden zaman bir daha asla geri gelmez. Ömrümüzden ömür gittiği gibi her şey anlamsızlaşmaya başlar. Yaşam her şeyden daha değerli, zamanı doğru değerlendirmek doya doya yaşamak gerek. İnsanların geri kazanamayacağı zaman boşa harcanmayacak kadar çok değerlidir.

Yaşlandıkça geçmişimizi hatırlar genç olmak için her şeyi veririz. Zamanın değeri anlaşılmaya başlar, her şeye sahip olsak dahi gençliğimize tekrar kavuşamayız. Bir şeyin kıymeti, en çok kaybedildiği zaman anlaşılır. Zamanda kaybedildiği zaman anlaşılmaktadır. Yaşlılık dönemlerinde insanların gençliklerine heves eder. Yapamadıklarını, yaptıklarını düşünür tekrar bir şans verilmesi için her şeyi yaparlar. Zamanı geri almak için çabalamanın yanı sıra mücadeleci tavır sergilerler. İş işten geçtiğinden zaman asla geri alınamaz. Geride kalan pişmanlıklar olur. Zamanımızı asla boşa harcamamalı, değerlendirerek doğru şekilde kullanmalıyız.

Tasarruf edilmesi gereken her şeyi başında zaman gelir. Gittiği zaman geri gelmeyeceği gibi asla satın alınamayacak kadar değerlidir. Zamanı nasıl geçirmesi konusunda bilinçli olmalı boşa zaman geçirmemeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.