Yuvanız Niçin Sizin İçin Özeldir

Yuvamız denildiğinde aklımıza ilk gelen bizim için özel olan evimizdir. Kendi dünyamızda kendimizi huzurlu ve mutlu hissederiz. Ailemizle birlikte mutlu oluruz. Kimseden çekinmeden rahat bir yaşamdır. Sevgi dolu aile bireyleriyle bütünleşerek yaşamımızı devam ettiririz. Kendimizi hiç olmadığı kadar iyi hissediyorsak eğer yuvamızın olmasındandır. Herkesin kendisi için en özel yer yuvası olmakta.

Misafirlikte hiç rahat edemeyiz, tatil de yolculuklarda hep sıkıntı ederiz. Evimize adım attığımızda “evim evim güzel evim” demekten de geri kalmayız. Evin verdiği rahatlıkla hemen bir köşeye uzanır ayaklarımızı üst üste atarız. Keyfimiz o kadar yerine gelir ki kendi kendimize dinleniriz. Kendimizi rahat huzurlu hissetmemiz kaçınılmaz olur. Dışarıdan ne zaman gelsek evde derin bir nefes çekeriz. Evimizde en çok rahat hissederiz. Aynı evde yaşayan insanlarla birlikte rahatlığı iliklerimizde hissederiz. Sorun ve sıkıntılardan uzak keyfimiz yerinde olur.

Aile bireylerini görmek güven verir. Annemiz, babamız, kardeşlerimiz bizim ayrılmaz parçalarımızdır. Onlara güvenerek zaman geçirmemiz de en önemli değerlerimizden biri olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir