Yaşadığınız Olayları Günü Gününe Yazmanın Ne Gibi Faydaları Olabilir

Günlük olarak yaşadığımız iyi, kötü, heyecan verici, önemli ya da önemsiz olaylar ileri de yaşayacağımız olaylar dahilinde ders verir. Bazı önemli olaylar ise kayda değer olabilir. Günlük tutarak bunları not almak ya da olayları analiz ederek not almak gerekir. Günün birinde yaşadığımız olaylar kendini tekrar edebilir. Not almak ileri de yaşayacağımız olaylara karşı şimdiden kendimizi hazırlamamızdır.

Yaşadığımız olayları günü gününe yazmanın faydaları, olayları unutmamaktır. Olaylar kendini tekrar ettiğinde kararlarımız daha net olabilir. Geçmişe dair hatıralarımız olur. Nereden nereye geldik çok daha iyi biliriz. Hatıralarımızı yazmış olduğumuzdan kendimizi hazır hissederiz. Aynı hatalara tekrar tekrar düşmekten kendimizi korumuş oluruz. Bizden sonraki nesillere bırakabileceğimiz bir hatıra dahi olur. Hayatımızdaki önemli olaylardan ders çıkarmak isteyenler ders alabilir. Nasihat verebileceğimiz insanlara dahi ulaşabiliriz.

Kendi anılarımıza yer verebileceğimiz kaynağımız haline gelir. Notlar geçmişi hatırlamamıza yardımcı olur. Aynı zamanda not tutma alışkanlığı kazandırır, iş hayatında olsun her şey çok daha düzenli tertipli devam eder. Sorunlarımızı kolaylıkla tanımlar, analiz eder, nasıl hareket edeceğimizi biliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.