Virüs Kaynaklı Hastalıkların İnsan Hayatına Etkileri

Virüs kaynaklı hastalıkların sebebi Hepatit B, Hepatit C, CMV, soğuk algınlığı, grip, suçiçeği ve uçuktan oluşur. Bunlar arasında ölümcül olanları Ebola, AIDS, suçiçeği gibi hastalıklar gösterilir.

Virüs kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılacak tedavi yöntemi serum yada daha önceden antibiyotik kullanılarak yapılabilir. Virüslerin konaklarının bulunarak çoğalmalarını sağlayan konağı öldürmekten geçmektedir.

Hücre dışında virüs kaynaklı hastalıklardan korunmak için temizliği çamaşır suyu, biguanidler, etanol, kuarterner amonyum bileşikleri, perasetik asitler, gluteraldehit kullanılarak yapılabilir.

İnsan hayatına çeşitli hastalıkları getirerek başlar, sosyal faaliyetlerini yerine getirmesini önlemektedir. Hastalıklar sonucunda vücudun bir çok yerine yayılarak daha ciddi hal alıp ölümle dahi sonuçlanabilir. Tedavi uygulanmadığı sürece iyileşme süreçleri oldukça uzun olmaktadır. Bazı hastalıkların tedavisi olduğu gibi olmayanlar da vardır bunların başında AIDS gelmektedir. İnsanların sosyal hayatını etkilediği gibi gelecek planları aile kurma hayalleri tamamen olumsuz etkilenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir