Verimli Ders Nasıl Çalışılır

Öğrenciler nasıl verimli ders çalışacağını bilmeden ders çalıştığında verim alamayabilir. Ders sırasında sıkıldığı gibi verim alamayacaktır. Doğru ve düzenli çalışmak beraberinde başarıyı getirir.

Verimli ders çalışmak için önyargılarımızdan kurtulmalıyız. Ders çalışırken olmayacak, başarısız olacağım, yapamıyorum, sınıfta kalacağım gibi tüm negatif düşüncelerden kurtulun. Önce kendimizi başaracağımıza inandırmalı ardından başarıyı yakalamamız gerekmektedir. Başarı için çaba göstermek gerekmektedir. Elimizin altında olan fırsatları değerlendirerek başarıyı yakalayabiliriz.

Okulda anlamadığımız yer olursa eğer öğretmene mutlaka sormalıyız. Bize kızacak, bağıracak gibi düşüncelere kapılırsak içe kapanık oluruz. Başarıyı yakalayamadığımız gibi sorunlarla karşılaşmamız mümkündür. Okulda dersi iyi takip etmeli, eve geldiğimiz zaman tekrar ederek üzerinden geçmeliyiz. Bu sayede başarıyı yakalamamız mümkündür. Geriye dönük eksik olduğumuz konuları tamamlamamız gerekmektedir.

Verimli ders çalışabilmek için kendimize ait alan olması gerekir. Odamızda ayıracağımız alan sayesinde kendimizi daha istekli hale getirebiliriz. Bu noktada dikkatimizi dağıtacak bir şeyin olmaması gerekmektedir. Derse odaklanarak doğru sonuçlar alabilmemiz mümkündür. Derslerimizde başarılı olmak için bu altın kurallara dikkat ederek o şekilde hareket etmeliyiz. İnandıktan sonra ve uygulamaya koyulduğumuzda geriye başarıya ulaşmak kalıyor. Değişimi gerçekleştirdikten sonra başarı kendiliğinden bize gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir