Vergi Vermek Neden Önemli Bir Vatandaşlık Görevidir

Vergi Vermenin Önemi, Vergi Vermek Neden Önemlidir

Vergi aldığımız ve kazandığımız paranın bir kısmını devlete verilmesidir. Vergi vermek vatandaşlık görevi olup devletimizin giderlerinin karşılanması için gereklidir. Kamu alanında emniyet, sağlık, yol, hizmet, elektrik, su gibi bir çok işin gerçekleşmesi vergiler ile olur. Ailemizden birisi veya birilerinin çalıştığı yerlerde dahi ödenen vergiler ile maaşını aldığını bilmeliyiz. Vergiler doğru yerlere harcanarak daha kaliteli bir yaşamda hayatımızı devam ettirmemize imkan sağlar.

Ülkemizin gelişip ekonomisinin güçlenmesi için vergiler dışında yaptığı uluslararası işlerinde büyük önemi olur. Anayasa tarafından görevimiz olup vergi vermeye yükümlüyüz. Vatandaşlar aldığı hizmetler karşısında vergi vererek ülkelerine destek çıkarlar. Bugün aldığımız hizmetlerin devamını sağlamak için kazandığımız paradan küçük bir miktarını vergi olarak devlete ödememiz mümkündür.

Vergi vermek askerlik yapmak gibi görev sayılmaktadır. Vatandaşlık görevimiz olan askerlik vergilendirerek kimileri parası ile yapmaları adil durumlardan birisidir. Ülke için gidip nöbet tutanlar gibi kişilerde vergi vererek ülkemizin gelişmesiin sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir