Uluslararası Müzik Türleri Nelerdir

Uluslararası Müzik Türleri Kısaca, Uluslararası Müzik Türleri Nedir Müzik türleri uluslar arası daha yaygın bir şekilde kültürleri birbirleri ile birleştiriyor. Yaşamın her alanında müzikler diğer milletlerin ilgisini çektiği gibi yeniliklere açık olduklarını gösteriyorlar. Yöresel müzikler daha aktif olarak gün yüzüne çıkmaktadır. Gelir, eğitim, kültürlerine göre müziklerin ortaya çıkmasına zaman farklılıkları olabiliyor.

Rock and Roll
Amerika da ortaya çıkan müzik türü olup kısa sürede tüm ülkeye yayılmıştır. Dünyayı saran dönemin müziklerinden olup 1950-1990 yılları arasında çok ilgi gösterilmiştir. Kullanılan müzik aletleri elektro gitar, bas gitar, bateri ve piyano da katılarak yapılan müziktir.

Blues
Disko müziği olarak 70’li yılların başında kendisini göstermeye başladı. Diğerlerinden farkı ise dijital müziklerden olup R&B ile birlikte popüler müzik halini almıştır. Siyahiler tarafından Blues müziğin adına R&B ismi verilmiştir. 90’lı yıllarda daha çok yaygınlaşarak uluslar arası müziklerin arasına girmiştir. Hiphop müziği ile birlikte anılan rap bölümleri de bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir