Ülkemizi ve Dünyayı İlgilendiren Konulara Duyarlılık

Ülkemiz başta olmak üzere dünyamız hepimizin ortak yaşam alanıdır. Hepimizin sahip çıkarak koruması gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmamıza eşit olur. Ülkemiz ilgilendiren konuları benimsemek bu şekilde ilerlemek geleceğimize olan en büyük yatırımımızdır. Ortak sorunlar tespit edilerek dünya insanları birlikte hareket edip önlememiz gerekir. Bir ülkenin vatandaşı olmak başka ülkede yaşanan doğa sorunlarına görmezlikten gelmek olmaz.

Ülkeler arasında savaş ve doğa sorunları baş göstermektedir. Ülke yönetimleri doğru şekilde yapılmadığında dolayı savaş tüm komşu ülkeleri de tehdit ediyor. İnsanlara gerekli olan haklar tanınmadığı gibi yönetim insanların en temel haklarını ihlal etmektedir. Bir ülkenin yönetimi en doğru şekilde demokrasinin getirdiği Cumhuriyet ile yapılabilmektedir.

İnsanların çevrelerine karşı yeterli duyarlı olmaması her geçen gün kirliliğe sebep olmaktadır. Bilinçsizlik çevre kirliliğinde en büyük etken olarak her insan eğitilerek bunların önüne geçilmesi gerekmektedir.

Komşu bir ülkede yaşanan olaylardan dolayı bizimde duyarlılık göstererek yardımcı olmamız gerekmektedir. Dünya hepimizin ortak yaşam alanı olduğundan dolayı ülke sınırları ile sınırlandırmamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir