Ülkemizdeki Ulaşım Sorunları Nelerdir

Ulaşım insanların bir noktadan başka noktaya gitmesinde kullandıkları çeşitli araçlar tarafından sağlanır. Yaşadığımız çevre gereğince gün içinde bir çok alanda dolaşım yapmaktayız. Eşyalarımızın taşınmasından ulaşım her alanında kullanılmaktadır. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra kendimize ait olan şahsi araçları kullanmaktayız.

Ulaşım çeşitleri; karayolları, havayolları, denizyolları, boru hatları, demiryolları gibi

Ülkemizde çeşitli ulaşım ağrıları kurulmuş olsa dahi sorunlar fark edilecek kadar çok olmaktadır. Ulaşım sorunlarının başında kara taşıtları gelmektedir. Yetersiz filo ve eşgüdümsüz taşımacılığın mevcut olması sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Toplu taşıma araçların gerektiğinde fazla yük taşıdığı gibi denetimler yetersiz kalmaktadır.

Demiryolları alt yapısı yetersiz olduğu gibi henüz yeni gelişmeye başlıyor. Metroların bulunmadığı bir çokta olduğu gibi kısa alanlarda taşıma ücreti oldukça fazla olmaktadır. Şehir içi ve şehirler arası karayolu ulaşımına çok daha talep edilmektedir. İnsanlar ulaşmak istedikleri yere bir çok taşıma aracı değiştirerek ulaşmaktadır. Belirli noktadan başka noktaya taşınacak hatlar bulunmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir