Ülkemizde Hizmet Etmiş ve Ünlü Olmuş Bir Sanatçı

Rikkat Uyanık ve Hakkı Manço’nun ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Savaş yıllarında barışa olan özlemden dolayı Mehmet Barış adını vermişlerdir. 1957 yılında müzik ile ilgilenmeye başladı. Kafadarlar grubunu kurarak o yıl rock müziğin ülkemize getirilmesini sağlamıştır.

Televizyon kanalında program yapmak hayalleri kurmuştur. TRT yönetiminde olumlu yanıt alamaması sonucunda gerçekleştiremedi. Televizyon projesini 1988 yılında TRT 1 ekranlarında gerçekleştirdi. Çocuk ve aileye yönelik eğitici ve eğlendirici belgeseller yapmıştır. Milyonlarca izleyicinin tepkisini çekmiş 7’den 70’e hitap etmiştir. Yaptığı programlar sayesinde 150’den fazla ülkede tanıtım gerçekleşirmiş. Çocukların yeteneklerini geliştirmesi için programlar düzenlemeye devam etti. Büyüklere ve yaşlılara yönelik programlarda yaparak herkese hitap etmiştir.

Barış Manço, ülkemizde önemli hizmetlerde bulunmuş sanatçı, televizyon programcısı, sunucu olarak katkılarda bulunmuştur. Hizmetleri ile ülkemizde üne kavuşarak sanatçılar arasında yerini aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir