Tutumlu Olmak İnsana Ne Kazandırır

Tutumlu davranışlar insanların kazançlarını arttırdığı gibi geleceğe önemli yatırımlarda bulunurlar. Tutumluluk insanları kaliteli bir hayat sürdürmesindeki en büyük yardımcısıdır. İnsan olarak temel ihtiyaçlarımızı karşılamamız dışında gereksiz harcamalardan kaçınmamız gerekmektedir. Bütçesini doğru şekilde yöneten insanlar bir şeyi almaktan ve gereksiz tüketmekten hoşlanmazlardır.

Toplumda tutumluluk ve cimrilik birbirleri ile karıştırılmaması gerekir. İki kavram birbirlerinden uzak ama aralarında ince bir çizgi vardır. Cimri olmak temel ihtiyaçlarını dahi karşılamadan yaşamaktır. Tutumluluk ise tam tersi temel ihtiyaçlarını karşılar ama israftan da kaçınmaktır. Bütçesinin hesabını bilerek harcamalarını ona göre yapar.

Aileler özellikle geçimlerini sağlamak için tutumlu olmaları gerekiyor. Günümüzde asgari ücretle yaşama çabası gösteren insanların israf etmeye imkanları yoktur. Gerekli ihtiyaçlarını karşılayarak yaşamlarını sürdürebilmeleri için tutumlu olmaları gerekir. Hayatımızın her alanında daha iyi bir yaşam sürdürebilmek için mücadele vermekle geçirmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir