Turistlere Nasıl Davranmalıyız Kompozisyon

Topraklarımız medeniyetlere ev sahipliği yaptığı gibi üç tarafı denizlerle çevrili olmaktadır. ılıman bir iklimi olup tertemiz kıyıları ile cennet vatandır. Tarihi eserler, anıtlar, müzeler ve gezip görülebilecek bir çok yerle birlikte insanların dikkatini çekmektedir.

Turistlerin ülkemizi ziyaret etmeleri oldukça önemlidir. Onları güzel bir şekilde ağırlamalı ve karşılamamız gerekiyor. Yurtdışından gelen turistler ülkemizin güzelliklerinden faydalanırken beraberinde döviz getirerek ekonomimizi güçlendiriyor. Global para birimi sınıfına giren dolar, euro gibi para birimleri sayesinde ülkemiz kalkınması sağlanmaktadır. Turistlerin gelmesi ülkemizin değerlenmesi ve gelişmesini sağlar.

Turistler dilimizi iyi bilmeseler dahi onlarla iyi anlaşmalıyız. Onlar gezip görmeye ve bizleri tanımaya gelmişlerdir. Her yıl milyonlarca turist gelerek karşılaşmaktayız. Nazik ve kibarlığımızı en başta ise hoşgörülüğümüzü göstermeliyiz. Onlara daima yardımcı olmalı, kazanç sağlamak için yüksek fiyattan bir şeyler satmak zararımıza olmaktadır. Turistler her yıl gelerek bizlere döviz getirip ülkemizin kalkınmasında önemlidir. Para kazanmamızı sağladıkları gibi evimize aş getirmemize yardımcı oluyor. Onlara kardeşimiz gibi sahip çıkarak daima yol göstermeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir