Trafik Lambasının Önemi

Trafiğin akışını düzenli ve sorunsuz şekilde olması için trafik lambaları kullanılmıştır. Trafik lambaları üç ayrı ışıktan oluşarak sürücüleri ve yayaları bilgilendirir. Bunları ehliyet alırken de kişilere verilerek trafiğin güvenli şekilde hareket etmesini sağlar. Belirli süreler arasında bu döngüde değişiklik olur.

Kırmızı ışık: dur
Sarı ışık: hazır ol
Yeşil ışık: geç

Trafik ışıklarının 7/24 şeklinde çalışarak sürücülere yardımcı olmaktadır. Can ve mal güvenliğini sağlayan en önemli öğelerdendir. Geçiş yapacağımız zamanı göstermesi ne zaman nasıl yapacağımızı anlatır. Hareketin bilinmesi sayesinde kazaların önüne geçilerek hayat kurtarmaktadır. Her sürücü kendi hakkı geldiğinde bunu kullanarak belli noktalara gelirler.

Trafik lambası olmasaydı ne olurdu?
Araçlar için dörtlü yollarda devamlı kazalar meydana gelirdi. Trafiği sağlamak için trafik polisi gün boyunca arabaların geçişlerine yönelik işaretlerde bulunurdu. Yeterli olmadığı noktalarda kimse trafiğin kimde olmadığını bilmeyerek devamlı kazalar yaşanırdı. Motorlu taşıtlar beraberinde ölümler getirip kaza haberleri çok büyük oranda devam ederdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir