Trafik Haftası Konuşma Metni

Değerli öğrenci arkadaşlarım ve saygı değer öğretmenlerim,

Ulaşım hayatımızın en çok gereksinim duyduğumuz ihtiyacımızdır. Olmazsa olmaz diyebileceğimiz bugün bizi bir arada bulunduran ulaşımın etkili olmasıdır. Taşıtlar yüzlerce yıl öncesinde olmadığı gibi daha sonra zamanla bugünkü modern hallerine ulaşmıştır. Hızlı ve yavaş şekilde trafik sağlanırken bilinmesi gereken unsurlardan biriside emniyet olacaktır.

Can güvenliğimizi sağlamak birey olarak en başta bizim görevimizdir. Kendimizden sorumlu olduğumuz bir dünyada trafikte de aynı şekilde sorumluluğumuzu korumalıyız. Bizimle birlikte olan insanlarında canları bize emanet olduğunu asla görmemezlikten gelemeyiz. Kaza sonucunda en başta kendimiz olmak üzere trafiği kullanan başkalarının da hayatını bir noktada tehlikeye atmış oluruz.

Taşıtların ve yayaların ulaşımını kullanarak hareketin yoğunluğuna trafik denir. Bizimde trafik alanında dikkatli şekilde ulaşımımızı sağlamamız gerekmektedir. Emniyet sağlandığı sürece kendimizi korumamız gereklidir.

Trafiğin en yoğun olduğu yerler şehirler arası yolculuklardır. İnsanların bir şehre ulaşması için iki yada en fazla üç farklı yol vardır. Bunların kullanımı doğrultusunda bir çok araç hareketini sağlar. Bizde güvenliğini sağlamak için sorumluluğumuzu bilerek hareket etmeliyiz. Canımızı, malımızı ve yakınımızdakilerin canlarına değer veriyorsak kurallara mutlaka uymamız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir